Večer irské kultury | Oslava svátku sv. Patrika

PHOTOS AND VIDEO NOW AVAILABLE!

Oslava svátku sv. Patrika proběhne v pátek 17. března od 19:30 v Kampusu Hybernská (Hybernská 4, Praha 1).

V průběhu večera vystoupí skupina Conamara Chaos s tanečníkem Andrejem Mikulkou, zazní ukázky irské literatury. Pořádá Kabinet irských studií, ÚALK FFUK.

Jádro kapely Conamara Chaos tvoří muzikanti, kteří mají s žánrem dlouholeté zkušenosti z kapel, jako byly Dún an Doras či Marw, a patří ke špičce tohoto žánru u nás. Repertoár skupiny tvoří z velké části autorské instrumentální skladby flétnisty Radvana Markuse, lektora UK v Praze a překladatele z irštiny. Výraznou pěveckou osobností kapely je zpívající kontrabasistka Svatka Hlávková Štěpánková (spolupráce s Pavlem Bobkem, Věrou Martinovou aj.). Na housle hraje Jana Markusová, na kytaru Martin Jankovec a na bodhrán bubnuje Ladislav Veselý.

Andrej Mikulka: tanečník, herec a performer, choreograf a taneční pedagog s nezaměnitelným stylem, smyslem pro rytmus a muzikalitu. Jako „lead dancer“ v irských produkcích Ragús a Irish Harp Orchestra Tour se představil na scénách v Irsku, Německu, Portugalsku, Itálii a Francii. Se svým projektem Dance in Pulse vyprodukoval dvě autorská tanečně-divadelní představení Impulses a Hra. V současnosti působí jako tanečník a choreograf v Divadle na Fidlovačce a na Nové scéně divadla JKT v Plzni.

Úvod > News > Večer irské kultury | Oslava svátku sv. Patrika